2016 m. vasario 4 d., ketvirtadienis

„Nieko sau teatras!“ – šviežias kūrybos vėjas

Straipsnis, 2016 m. vasario 3 d. publikuotas portale www.manokrastas.lt
 
Jau antrąjį sezoną aktyviai kuriantis ir įvairiose erdvėse pasirodantis „Nieko sau teatras!“ nuolat savo mažuosius žiūrovus stebina originalumu, ryškumu ir neblėstančia energija. Nepaisant to, kad šią veiklą teatro įkūrėjai Nerijus ir Judita Laurinavičiai pradėjo vos prieš pusantrų metų, jų repertuare jau yra keletas autorinių interaktyvių spektaklių vaikams: „Afrika“, „Povandeninė pasaka“ ir „Kalėdų senelis kitaip“.
Spektakliuose įvairius personažus įkūnija spalvingos charakteringos lėlės: afrikietis berniukas Mutumbas, krokodilas Bilas, žirafa Lukrecija-Luka, papūga Žako, vėžlys Gigabaitas (Gigas), plekšnė Paplekšnė, jūrų žvaigždė Mąslutė ir kiti.
Vienas teatro įkūrėjų, rašytojas Nerijus Laurinavičius, kuria spektaklių scenarijus, o paskui kartu su žmona, pedagoge ir dainininke Judita Šmitaite-Laurinavičiene, režisuoja, sprendžia scenografinius klausimus. Lėles ir kostiumus siuva išradingoji teatro draugė auksarankė Jolanta Kanapienienė.

Pasirodymų metu, pritariant gitarai ir kitiems muzikos instrumentams, skamba autorinės tandemo dainos – daugelis personažų-lėlių dainuodami „išlieja“ savo vaizduotę, supančio pasaulio supratimą. Spektakliai yra interaktyvūs, tad vaikai neretai įtraukiami į mąstymo ir kūrybos procesą. Teatro siekis – įkvėpti mažąjį žiūrovą, kad jis į kiekvieną paprastą kasdienį daiktą, reiškinį, smulkmeną išmoktų pažvelgti išradingai, kitu kampu. „Nieko sau teatras!“ ateityje planuoja išleisti ir dainų vaikams albumą.
Nors teatro kūrėjai gyvena Vilniuje, juos galima pasikviesti ir į kitas Lietuvos (ir ne tik) vietoves. Pirmąjį spektaklį „Afrika“ jau išvydo kone šimtas lopšelių-darželių, pradinių mokyklų. Pasirodymai paprastai skirti 3-9 metų vaikams, tačiau pritaikomi ir vyresnei auditoriajai. Gimtadienių, krikštynų ar kitokias šventes Nerijus ir Judita Laurinavičiai „nuspalvina“ ryškiausiomis vaikystės spalvomis.
Ir gražiausios metų šventės (Kalėdos, Naujieji metai) tampa kūrybingu „Nieko sau teatras!“ personažų šėlsmu. Kalėdų senelis Mykolas tikrai yra netradicinis – patrakęs, grojantis gitara, stebuklingą lazdą paverčiantis gyvu sutvėrimu ar netgi gebantis kiekvieną mažąjį šventės dalyvį paversti savo vizijų, sapnų dalimi. Snieguolė Snaigutė visada nuotaikinga, mąsli, nušviečianti kuriamos pasakos pasaulį. Per šių metų žiemos šventes „Nieko sau teatras!“ kūrėjai aplankė Birštono vaikus, o ateityje galbūt užsuks ir į Jūsų šventę!

http://manokrastas.lt/straipsnis/nieko-sau-teatras-%E2%80%93-sviezias-kurybos-vejas-

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą